Anglik zdemolował klub i zbiegł. Policja tym razem jednak się wykazała

Jak donosi esopot.pl, niecałe 2,5 godziny, tyle czasu potrzebowali policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, by ustalić i zatrzymać sprawcę zniszczenia mienia. 24-letni obywatel Wielkiej Brytanii wybił szybę w drzwiach wejściowych do jednego z sopockich klubów. Dodatkowo w pokoju hotelowym, w którym zatrzymał się mężczyzna, policjanci znaleźli woreczek strunowy z kokainą. Zatrzymany usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa, przyznał się – chce dobrowolnie poddać się karze.

 

W poniedziałek nad ranem sopoccy policjanci zostali powiadomieni o zniszczeniu mienia w jednym z budynków klubowych w centrum Sopotu. Na miejscu ustalono, że sprawcy wybili szybę w drzwiach wejściowych do klubu, następnie uciekli. Straty powstałe w wyniku tego przestępstwa wyceniono na ponad 1000 zł.

 

Sprawą z miejsca zajęli się sopoccy kryminalni. W wyniku działań operacyjnych szybko ustalili oni, że związek ze sprawą ma dwóch obywateli Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze ustalili, gdzie aktualnie znajdują się poszukiwani przez nich mężczyźni i po ponad 2 godzinach od zgłoszenia w jednym z pokoi hotelowych na terenie Sopotu zatrzymali ich.

 

24-latek i jego 25-letni znajomy byli wyraźnie zaskoczeni widokiem kryminalnych. W rozmowie z policjantami młodszy z mężczyzn od razu przyznał się do wybicia szyby. Ponadto w wyniku przeszukania pokoju hotelowego kryminalni znaleźli woreczek strunowy z kokainą, który został zabezpieczony i przekazany do dalszych badań fizykochemicznych.

 

Dwaj obywatele Anglii trafili do policyjnego aresztu. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. 24-latek miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu, a jego kolega ponad 0,6 promila.

 

Na podstawie zebranych dowodów 24-letni obywatel Wielkiej Brytanii usłyszał zarzut uszkodzenia drzwi oraz posiadania środka psychotropowego w postaci kokainy. Mężczyzna przyznał się do tych zarzutów, złożył wyjaśnienia i chce dobrowolnie poddać się karze zaproponowanej przez prokuratora, a policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie blisko 3 tys. zł. Natomiast 25-latek po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony.

 

Za uszkodzenie mienia grozi do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: esopot.pl
fot. Wikipedia Commons
LS
Komentarze

Kraj

Świat