Andruszkiewicz: Tłumy na Marszu Niepodległości dowodem na to, że Polacy świętują z klasą!

Takich tłumów Marsz Niepodległości w Warszawie jeszcze nie widział. W efekcie porozumienia jakie zawarły strona rządowa oraz organizatorzy Marszu, jak szacuje MSWiA wzięło w nim udział nawet 200 tysięcy Polaków!

 

Co ważne Marsz odbył się bez większych incydentów, a podczas jego trwania dominowały biało-czerwone flagi oraz patriotyczne śpiewy.

 

Tak podsumował go poseł, Adam Andruszkiewicz, lider stowarzyszenia „Dla Polski”:

 

Tegoroczny biało-czerwony Marsz Niepodległości okazał się wielkim sukcesem. Połączenie sił wszystkich środowisk patriotycznych dało niesamowity efekt w postaci setek tysięcy Polaków na ulicach Warszawy. To jasno pokazuje, że naszym celem powinno być zjednoczenie sił również w polityce, dla dobra Polski.

 

Poseł Andruszkiewicz nie kryje zadowolenia z faktu, że udało się osiągnąć porozumienie i w jednym Marszu wzięły udział wszystkie siły prawicowe i patriotyczne, zarówno reprezentujące władze państwowe, jak i szeroko rozumiane środowiska patriotyczne i narodowe.

 

Jak poinformował na twitterze minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachim Brudziński:

 

Według wstępnych szacunków Policji w marszu w Warszawie bierze udział obecnie ponad 200 tys. osób.

 

Jak twierdzą współorganizatorzy tak dobrą frekwencję w dużej mierze zbudowała… Hanna Gronkiewicz-Waltz, zakazując organizacji Marszu. Decyzję tę ostatecznie unieważnił sąd.

 

/red./

 

 

 

 
Komentarze

Kraj

Świat