Andruszkiewicz już zakasał rękawy i działa! Wziął na celownik patostreaming

Niedawna nominacja Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji wzbudziła sporo kontrowersji. Jak widać młody polityk w ogóle nie przejął się krytyką i postanowił czynami udowodnić, że nadaje się do sprawowania tej funkcji. Na początek wziął na cel niebywale szkodliwe zjawisko patostreamingu w internecie.

 

Patostreaming czyli transmisje internetowe charakteryzujące się dużą dawką przemocy i wulgaryzmów oraz często  poniżające konkretne, w tym niepełnoletnie osoby to zmora polskiego internetu. Bardzo często ich ofiarami stają się dzieci i młodzież. Co znacznie gorsze, rodzice o tym niezwykle groźnym zjawisku dowiadują się zbyt późno, nie rozumiejąc skali zagrożenia.

 

Andruszkiewicz działając wspólnie  z wiceminister Wandą Buk walkę z patostreamingiem zamierza toczyć ponad politycznymi podziałami. W tym celu spotkał się nie tylko z przedstawicielami największych platform społecznościowych  takich jak Youtube’a i Facebooka ale do współpracy zaprosił również m.in. Rzeczników Praw Obywatelskich i Praw Dziecka,  Komendanta Głównego Policji oraz Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

 

Jak mówi minister Andruszkiewicz: Chcemy ograniczyć to niezwykle niebezpieczne zjawisko, a w walce z nim nie maja znaczenia poglądy polityczne i ideologiczne różnice. Zebraliśmy instytucje, które zajmowały się wcześniej tym tematem. Największe platformy społecznościowe chcą z nami działać i walczyć z patologiami i demoralizacją w sieci.

 

W rozmowie z Wirtualną Polską, Andruszkiewicz dodaje, że: Patostreaming to zjawisko niezwykle poważne i niebezpieczne. Odbiorcami tych patalogicznych treści są bardzo często dzieci. Chyba nikt nie chce, aby nasze dzieci wychowywały się na takich transmisjach, publicznych libacjach, pokazywaniu przemocy, hejtu itd. A rodzice zwykle nie mają świadomości tego, że ich dzieci spędzają swój wolny czas na oglądaniu tego typu transmisji. Chcemy ograniczyć działalność patostreamerów.

 

Co znamienne aktywność Andruszkiewicza na tym polu docenili internauci i to nie tylko ci, których poparciem cieszył się do tej pory. Wśród opinii na twitterze bardzo dużo jest takich jak poniższe:

 
Komentarze

Kraj

Świat