Amerykanie zszokowani polskim programem. Skandal wisi w powietrzu [VIDEO]

Eska.pl opisuje sobotni odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo, który odbył się szerokim echem na całym świecie. Bogumił „Boogie” Romanowski wcielił się w postać Drake’a i wywołał mega skandal. Producentów programu oskarża się o rasizm w Polsce i w międzynarodowej opinii.

 

Drake to Kanadyjski wokalista znany na całym świecie. Natomiast Bogumił „Boogie” Romanowski to gwiazda zespołu disco polo Łobuzy. Panów połączył program, Twoja Twarz Brzmi Znajomo i piosenka Drake’a Hotline Bling.

 

Już w trakcie odcinka ten występ wywołał spore zamieszanie i podzielił internautów. Jednak prawdziwy skandal wybuchł, kiedywystęp Bogumiła „Boogie” Romanowskiego jako Drake’a dotarł za ocean. Producenci programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo zostali oskarżeni o rasizm!

O odcinku z „Drake’em” rozpisywały się nie tylko zagraniczne portale, ale też wkurzeni internauci.

„To głupie, rasistowskie gówno. Mieszkasz w Polsce, a nie na Antarktyce. Zwolnij swój zespół PR, jeśli nie mogli powiedzieć, że to był STRASZNY pomysł, za co im płacisz?”

„Rasistowskie i biednie zrobione”

„Mamy w Europie tyle świetnych artystów. Dlaczego wybieracie takich? Można było uniknąć głupich oskarżeń”

„Trzeba to zdjąć jak najszybciej”

 

Takie komentarze można przeczyta instagramie programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

 

Komentarzy na temat występu Bogumiła „Boogie” Romanowskiego jako Drake’a było tak wiele, że producenci show musieli wystosować specjalne oświadczenie.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu: „Drodzy Widzowie,
jesteśmy ogromnie zaskoczeni ilością komentarzy dotyczących ostatniego występu Boogiego w roli Drake’a w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Polska edycja programu, odbierana jako wzorcowa dla innych krajów, zawsze stara się pokazywać nie tylko fantastyczne i jak najbliższe oryginałom występy, ale równie ważny jest dla nas, jak i dla artystów biorących udział w show, charytatywny cel programu. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to show rozrywkowy, a jego intencją jest jak najbardziej precyzyjne odtworzenie wizerunku i występu znanych i cenionych artystów. […] Intencją każdego uczestnika programu TTBZ, a także całej produkcji, zawsze jest wierne odzwierciedlenie występu, a także oddanie hołdu muzycznego artystom, który dla nas jako odbiorców muzyki, tak samo jak dla Was, jest najważniejszy”.

View this post on Instagram

Drodzy Widzowie, jesteśmy ogromnie zaskoczeni ilością komentarzy dotyczących ostatniego występu Boogiego w roli Drake'a w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Polska edycja programu, odbierana jako wzorcowa dla innych krajów, zawsze stara się pokazywać nie tylko fantastyczne i jak najbliższe oryginałom występy, ale równie ważny jest dla nas, jak i dla artystów biorących udział w show, charytatywny cel programu. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to show rozrywkowy, a jego intencją jest jak najbardziej precyzyjne odtworzenie wizerunku i występu znanych i cenionych artystów. Ta idea znana jest na całym świecie. Producentom programu jak i uczestnikom wszystkich dotychczasowych edycji, w tym Boogiemu, przyświeca jeden cel – jak najwierniej odwzorować (wokalnie, ruchowo i wizualnie) wylosowane przez siebie postacie, którymi są artyści polskiego i zagranicznego rynku muzycznego. Nad czym czuwa sztab profesjonalistów, którzy przygotowują artystów do wykonania utworu. Przez lata, do tej zabawy dołączali najlepsi artyści w Polsce, którzy stworzyli legendarne role sceniczne jak Kasia Skrzynecka jako Tina Turner, Agnieszka Włodarczyk – Michael Jackson, Mariusz Totoszko – Stevie Wonder, Natalia Szroeder – Whitney Houston, Kacper Kuszewski -Missy Elliott czy Aleksandra Szwed jako Beyonce. W 7. odcinku najnowszej, 10. edycji postać Jasona Derulo brawurowo odtworzył Rafał Szatan, co docenił sam Derulo gratulując mu występu i zapraszając Rafała za kulisy swojego koncertu w Polsce. Intencją każdego uczestnika programu TTBZ, a także całej produkcji, zawsze jest wierne odzwierciedlenie występu, a także oddanie hołdu muzycznego artystom, który dla nas jako odbiorców muzyki, tak samo jak dla Was, jest najważniejszy. #oswiadczenie @lobuzagram #drake #ttbz #polsat @polsatofficial

A post shared by Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo) on

Źródło: eska.pl, Twitter.com, instagram.com
fot. Wikipedia Commons
LS

 

 
Komentarze

Kraj

Świat