Akcja Policji i Straży Granicznej. Nielegalni imigranci przedostali się do Polski

O tej sytuacji poinformowała w dniu dzisiejszym major Katarzyna Walczak, pełniące funkcję rzecznika prasowego Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Na terytorium zatrzymano dwóch mężczyzn pochodzących z Bliskiego Wschodu.

 

Cudzoziemcy postanowili dostać się do Polski w sposób nielegalny, ukrywając się w ciężarówce wśród załadowanych w niej paczek. Pojazd przewoził ładunek chemii gospodarczej. Imigranci zostali wykryci w Strzelcach Opolskich, przy okazji kontroli ciężarówki przeprowadzonej przez funkcjonariuszy miejscowej policji.

 

Policjanci poinformowali o zdarzeniu pograniczników, kiedy okazało się iż pochodzący z Afganistanu migranci dostali się do naszego kraju w sposób nielegalny.

 

– Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i deklarowali, że pochodzą z Afganistanu. Dzisiaj funkcjonariusze Straży Granicznej będą prowadzić czynności służbowe w obecności tłumacza, zmierzające do potwierdzenia tożsamości i obywatelstwa zatrzymanych cudzoziemców. Prowadzone będą także wyjaśnienia, w jaki sposób dostali się oni do naczepy ciężarówki oraz skąd przyjechali do Polski i jaki był cel ich podróży – przekazała mjr Katarzyna Walczak.

 

To nie jest już pierwsza tego typu sytuacja, kiedy na terytorium Polski przedostają się w sposób nielegalny migranci. Służby sukcesywnie zapobiegają takim zdarzeniom.

 

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 

MB

 
Komentarze

Kraj

Świat