Akcja antyterrorystów w Krakowie. Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą! [WIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie pokazujące jak wyglądały działania policji przy okazji akcji rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Nowej Huty i okolic. Jest to jednak tylko wyrywek z podjętych działań.

 

O poranku 11 września, policjanci z VII Komisariatu Policji w Krakowie, wspierani przez oddziały antyterrorystów weszli w tym samym czasie do w sumie kilkunastu lokali oraz mieszkań zajmowanych przez gangsterów (głównie w Nowej Hucie, ale też w okolicach).

 

Wytypować miejsca, gdzie zatrzymano przestępców udało się, dzięki rozpracowaniu tej zorganizowanej grupy przestępczej przez krakowską policję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Gang wprowadzał do obrotu duże ilości narkotyków od kilku miesięcy, czerpiąc z tego tytułu korzyści majątkowe. Chodziło w tym przypadku o marihuanę oraz amfetaminę.

 

Policja zatrzymała kilkunastu podejrzanych. 11 osób zamieszanych w ten przestępczy proceder usłyszało zarzuty. Grupa ta, handlująca na dużą skalę narkotykami, składała się z osób w przedziale wiekowym 21-28 lat. Gangsterzy funkcjonowali głównie na terenie krakowskiej Nowej Huty, jednak zasięg ich działalności docierał również do innych dzielnic miasta, a także do innych pobliskich miejscowości.

 

Zdaniem śledczych, przez ręce osób należących do gangu przeszło kilka kilogramów narkotyków. Według ustaleń miejscowej policji, grupa powiązana była ze środowiskiem pseudokibiców. Do gangu należeli bowiem najprawdopodobniej również członkowie bojówki chuliganów Cracovii.

 

Przy okazji przeszukań, funkcjonariusze krakowskiej policji znaleźli prawie 800 g marihuany, a także przyrządy wykorzystywane do konfekcjonowania narkotyków. Chodzi tu przykładowo o młynek do mielenia suszu czy też wagę elektroniczną. Natrafiono też na takie niebezpieczne narzędzia jak kastet, noże i maczeta. Znaleziono również elementy związane z kibicowaniem, jak smyczki i vlepki. To jednak nie wszystko, bowiem do badań przekazano dwa zabezpieczony przedmioty, które wizualnie przypominają broń.

 

Czterem z zatrzymanych osób ma postawiony został zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kilka innych zarzutów, jak np. posiadanie znacznych ilości narkotyków, obrót nimi oraz czerpanie z tego korzyści. Grozi im do 12 lat więzienia. Zgodnie z decyzją sądu, zostali oni tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

 

Pozostałe siedem osób usłyszało zarzut posiadania środków odurzających. Byli to głównie klienci narkotykowego gangu. Grozi im do 3 lat więzienia, a w ramach środka zapobiegawczego, zastosowano w ich przypadku dozory policyjne.

 

 

Źródło: naszpradnik.pl ; YouTube/Nasz Prądnik

Fot.: Facebook/@atp997
Komentarze

Kraj

Świat