Akademia Patriotyzmu ponownie w Warszawie! Tym razem o infrastrukturze i przywództwie

Po raz drugi to Warszawa będzie miejscem zjazdu Akademii Patriotyzmu. Właśnie trwa pierwszy wykład czwartego zjazdu. Tym razem na słuchaczy czekają dwa wykłady. Pierwszy z zakresu  infrastruktury kolejowej, który wygłosi Tomasz Buczyński, drugi to spotkanie z historykiem i badaczem okresu PRL, dr Rafałem Łatką. 

 

Pierwszy wykładowca, Tomasz Buczyński to dyrektor departamentu kolejnictwa w Ministerstwie Infrastruktury. Jego wykład, zatytułowany: „Kolej wczoraj i jutro- organizacja, inwestycje, prawo” przybliży słuchaczom tematykę rozwoju infrastruktury kolejowej w naszym kraju. Uwzględni również niezwykle medialne zagadnienie jakim jest powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

 

Drugi wykład, który wygłosi dr Rafał Łatka z Instytutu Pamięci Narodowej poświęcony sylwetce kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na przykładzie „Prymasa Tysiąclecia” słuchacze będą zgłębiać zagadnienia związane z tym jak być skutecznym przywódcą. Tytuł wykładu dr Łatki brzmi: „Jak być przywódcą. Kardynał Stefan Wyszyński, jako Polak, patriota i przywódca zmagań o wolną Polskę”.

 

Akademia Patriotyzmu to cykl odbywających się od stycznia do października 2019 roku bezpłatnych wykładów i warsztatów adresowanych do absolwentów szkół średnich i studentów. Jej organizatorem jest Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego a partnerem strategicznym KGHM Polska Miedź S.A. Tematyka zajęć koncentruje się na zagadnieniach związanych z polityką, mediami, historią i gospodarką.

 

 

/red/

 
Komentarze

Kraj

Świat