Adam Andruszkiewicz wchodzi do rządu? Zostanie wiceministrem cyfryzacji?

Jak podała „Polityka Insight” już niebawem do rządu premiera Mateusza Morawieckiego wejdzie poseł Adam Andruszkiewicz, prezes stowarzyszenia „Dla Polski”. Prawdopodobnie obejmie on funkcję sekretarza stanu czyli wiceministra w resorcie cyfryzacji.

 

Informację nieoficjalnie potwierdził także red. Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski, który napisał, że:

 

Wirtualnej Polsce udało się nieoficjalnie potwierdzić, że 28-letni polityk faktycznie otrzymał propozycję, którą najprawdopodobniej przyjmie.

 

Redakcja „Prosto z mostu” poprosiła posła Andruszkiewicza o komentarz w tej sprawie, ten jednak stwierdził, że:

„Proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości, jutro wszystko definitywnie się wyjaśni, wtedy też odpowiem na wszystkie pytania. Przedstawię także swoje plany na przyszłość. Zapewniam jednak, że nowy, 2019 rok będzie czasem bardzo intensywnego działania, a jednocześnie batalią o przyszłość Polski”.

 

Adam Andruszkiewicz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków młodego pokolenia. Swoją popularność zawdzięcza w dużej mierze mediom społecznościowym. Warto nadmienić, że jego profil na Facebooku lubi ponad 190 tysięcy osób. W swoich wystąpieniach precyzyjnie definiuje swoje fundamentalne cele polityczne.

 

W jednym z grudniowych wpisów na Facebooku napisał:

 

Prawda jest taka, że nie możemy dłużej lekceważyć faktu, że Tusk może wrócić do władzy. To byłaby tragedia dla Polski. Wystarczy przypomnieć sobie, jak wyglądały dane gospodarcze za jego rządów. Bezrobocie dwukrotnie wyższe niż dziś, a jednocześnie płace znacznie niższe. Musimy szybko dokonać zjednoczenia sił patriotycznych – tylko wielki obóz na prawicy jest w stanie zatrzymać powrót Tuska do władzy w Polsce za rok. Do budowy takiej wielkiej siły patriotycznej będę dążył. Nie oddamy Polski w ręce PO!

 

Wiele wskazuje na to, że powyższe słowa znajdą odzwierciedlenie w czynach posła Andruszkiewicza.

 

/red./

Źródła: Polityka Insight, wp.pl
Komentarze

Kraj

Świat