22 ofiary śmiertelne tornada w Alabamie!

Co najmniej 22 ofiar śmiertelnych – taki jest bilans tornada, jakie nawiedziło w niedzielę hrabstwo Lee w stanie Alabama – podał jego szeryf, Jay Jones. W ocenie biura biegłego ds. zgonów nienaturalnych dla hrabstwa Lee, Billa Harrisa oficjalna liczba ofiar może wzrosnąć. Pod zwałami gruzu wciąż mogą znajdować się ludzie.

„Problemem jest ogrom rumowiska, jakie powstało na miejscu, gdzie znajdowały się domy po przejściu tornada” – powiedział szeryf Jones w wywiadzie dla stacji telewizyjnej WRLB-TV. I dodał, że huragan przeszedł przez pas o długości kilku kilometrów i szerokości 400 m, zmiatając wszystko, co napotkał po drodze.

W jego ocenie pod zwałami gruzu mogą znajdować się ludzie. „Wciąż są wydobywani na powierzchnię przez ekipy ratownicze”.

„Szeryf mówił o pojedynczym tornadzie, ale w rzeczy samej hrabstwo Lee nawiedziło kilka huraganów od razu” – pisze agencja AFP.

Hrabstwo Lee w stanie Alabama położonym stan w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych jest zamieszkiwane przez ponad 140 tysięcy mieszkańców.

Służby meteorologiczne wydały w niedzielę ostrzeżenie przed tornadami, jakie miały przejść wieczorem przez niektóre rejony w stanie Alabama oraz w sąsiadującym z nim stanie Georgia.

Źródło: fakt.pl, youtube.com
fot.
LS
Komentarze

Kraj

Świat