Pilne! Ten wyrok zmieni losy Europy? Związki jednopłciowe oficjalnie małżeństwami

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej właśnie orzekł, iż w jego rozumieniu małżonkami mogą być osoby tej samej płci. „To niebezpieczny precedens – definiowanie w skali UE pojęć z zakresu prawa rodzinnego.” – komentuje na gorąco sprawę Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris. 

 

„Pojęcie „małżonka” w rozumieniu przepisów prawa Unii dotyczących swobody pobytu obywateli Unii i członków ich rodzin obejmuje małżonków tej samej płci” To niebezpieczny precedens – definiowanie w skali UE pojęć z zakresu prawa rodzinnego.” – napisał przed kwadransem na Twitterze Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris. Orzeczenie trybunały jest odpowiedzią na sprawę odmowy pobytu w Rumunii dla jednego z „partnerów” homoseksualnego związku, obywatela USA. Jak czytamy na Twitterze Kwaśniewskiego: „Rumuńskie władze odmówiły R. Hamiltonowi (obyw.USA) zgody na pobyt w Rumunii jako „współmałżonek” pana R. A. Comana.”


Taką właśnie odpowiedź uzyskał Trybunał Konstytucyjny Rumunii w odpowiedzi na zapytanie ws. obywatela USA. Choć Unia Europejska wciąż – przynajmniej teoretycznie – rozumie małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, to dzisiejsze orzeczenie jest niewątpliwie przełomowym precedensem. Oznacza to w praktyce zrównanie związków homoseksualnych z prawdziwym modelem rodziny.

Sprawę już komentują użytkownicy mediów społecznościowych:


 
Komentarze

Kraj

Świat