10-latek zaatakował nożem 5-latka!

Do zdarzenia doszło w przeznaczonej do zabaw dla dzieci piaskownicy. Sytuacja, która wiele osób szokuje rozegrała się w niedzielny poranek. O sprawie poinformował „Dziennik Łódzki”.

 

Atak jednego dziecka na drugie przy użyciu ostrego narzędzia miał miejsce w Głownie, położonym na terenie województwa łódzkiego. Sąd rodzinny ocenić ma czy chłopiec, który dopuścił się okaleczenia młodszego dziecka, jest zdemoralizowany. Ten sąd również ma o dalszym losie 10-letniego agresora.

 

Dzieci bawiły się na placu zabaw, gdzie znajduje się ta właśnie piaskownica. Wówczas 5-latek miał naśmiewać się z drugiego, starszego chłopca. Wtedy ten miał wrócić do swego domu, aby po chwili wrócić do piaskownicy uzbrojony w nóż. Rozegrał się dramat, podczas którego 10-latek zadał 5-latkowi trzy rany i pociął mu twarz.

 

Okaleczony chłopiec trafił do kliniki im. Marii Konopnickiej w Łodzi, gdzie zostały opatrzone jego obrażenia. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Zgierzu. Za czyn 10-letniego chłopca odpowiadać mogą tylko jego rodzice/prawni opiekunowie.

 

– Śledczy ze Zgierza prowadzą dochodzenie w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciąży szczególny obowiązek opieki – powiedział cytowany przez rmf24.pl Tomasz Szczepanek z Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Za to przestępstwo trafić można trafić za kratki na maksymalnie pięć lat.

 

 

Źródło: Dziennik Łódzki ; rmf24.pl

Fot.: Pixabay

 
Komentarze

Kraj

Świat